Wciągarki pokładowe

Przedsiębiorstwo FLUIDMECANICA projektuje i produkuje urządzenia pokładowe od 1977 roku. Fabryka zlokalizowana jest w malowniczej miejscowości VIGO, na wybrzeżu Hiszpanii w sąsiedztwie stoczni innych przedsiębiorstw z branży morskiej. Od samego początku FLUIDMECANICA skupiała się na dostarczaniu swoim klientom wciągarek pokładowych. Każdy produkt jest opracowywany ściśle z wymaganiami jego przyszłego użytkownika. Tutaj nie ma miejsca na standardową produkcję. Każdy klient ma własne wymagania, które należy spełnić w 100% tak, żeby użytkowana przez niego jednostka pozwalała na zaprezentowanie jak najbardziej konkurencyjnej oferty Jego klientom.
 
Każdy z produktów może zostać sklasyfikowany przez dowolną jednostkę pracującą w tym zakresie z Polskim Rejestrem Statków włącznie.
 
W ofercie przedsiębiorstwa IBERCISA znajdziecie Państwo wciągarki linowe, kablowe, kotwiczne, holownicze, kombinowane, kabestany, a także automatyczne haki holownicze, pędniki i stery strumieniowe:

  • dla rybołówstwa
  • dla jednostek badawczych
  • dla jednostek wsparcia platform wiertniczych
  • dla holowników
  • dla jednostek transportowych każdego typu

 
Wciągarki produkowane przez FLUIDMECANICA mogą być dostarczone w wersji z napędem hydraulicznym (HPU), a także ELEKTRYCZNYM. Coraz bardziej popularne staje się drugie rozwiązanie. Jest ono dużo bardziej ekologiczne ze względu na brak tak szkodliwego medium, jakim jest olej hydrauliczny.